Wiemy już jak będzie wyglądać trasa 8 edycji Złombolu. Złombol 2014 jedzie do Hiszpanii! Tegoroczna wyprawa rozpoczyna się w Katowicach 13 września 2014 a zakończy się 17 września 2014 w Lloret de mar.

Przypominamy jak zwykle celem wyprawy jest zbieranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci ze Śląskich domów dziecka!

Każdy z uczestników swój wyjazd (a więc zarówno przygotowanie do wyprawy jak i samą wyprawę – paliwo, noclegi, opłaty za autostrady) musi opłacić we własnym zakresie. Z kolei każdy kto chciałby zostać darczyńcą, może umieścić swoje logo firmowe lub zdjęcie na samochodach uczestniczących w tej wyprawie, wpłacając pieniądze na konto akcji. Jak zwykle wszystkie pieniądze (100%) przeznaczane są na prezenty dla dzieci z domów dziecka.

Trasa Złombolu 2014 będzie wiodła poprzez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Włochy, Monaco, Francję, i oczywiście Hiszpanię. Jak napisali organizatorzy na swojej stronie internetowej: Będziemy jechali przez Słowację i Węgry, gdzie zagościmy nad pięknym Balatonem, będziemy podziwiali Słowenię, Włochy i błękitny Adriatyk. Nim tam dotrzemy, czekają na nas Alpy z niekończącymi się podjazdami. Będziemy walczyli z serpentynami nad niesamowitą SS1, która prowadzi wzdłuż wybrzeża Côte d’Azur aż nasze bolidy dotrą zmęczone pod Casino Monte Carlo, metę pierwszego Złombola w 2007r. Dalej trasa poprowadzi nas nad morzem aż do jednej z najciekawszych dróg w Europie, „Corniche d’Or”. Pireneje to ostatnie pasmo gór, które nas dzieli od Lloret de mar, miejscowości, która nie tylko słynie z dobrych imprez, plaż i nagrań „Pamiętniki z wakacji”, ale również z ciekawej historii. Miasto zostało założone w 1409r. przez piratów a najstarsze osady w tym miejscu powstały 2000 lat temu.

Formularz zgłoszenia na Złombol 2014 dostępny jest pod adresem zlombol.pl/pl/start2014/zgloszenie-zlombol-2014.html

Więcej informacji o 8 edycji oraz o historii Złombolu znajdziecie na stronie zlombol.pl