Wypożyczalnia samochodów – podstawowe informacje

Wypożyczalnia samochodów jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku gdy wyjeżdżamy na wakacje lub w celach biznesowych. Miejsca takie najwięcej zarabiają na tzw. wynajmach krótkoterminowych (24h – miesiąc). Większość sieci oferuje również wynajem średnioterminowy na okres dłuższy niż miesiąc.
Aby wypożyczyć auto musimy posiadać prawo jazdy ( w niektórych sieciach minimum 1 rok) i powinno być ono ważne minimum do dnia oddania samochodu. Dodatkowo w wypożyczalni trzeba okazać dokument tożsamości np. dowód osobisty.
Jak znaleźć odpowiednią wypożyczalnię? Najlepiej poszukać w Internecie i przejrzeć ich cenniki. Ceny są bowiem różne i zależą od samochodu (auta luksusowe oczywiście są dużo droższe) oraz czasu wynajmu. W okolicy lotnisk zwykle jest nieco drożej. Niektóre sieci cenę uzależniają także od wieku kierowcy. Im młodszy tym cena jest większa. Zwykle mniejsze wypożyczalnie są tańsze, choć posiadają z drugiej strony mniejszą flotę samochodów oraz np. brak możliwości rezerwacji przez Internet.