Kiedy w naszym samochodzie zaczynają pojawiać się smugi na szybach, a podczas deszczu widoczność gwałtownie maleje, to znak, że być może czas wymienić wycieraczki w samochodzie.
Wycieraczki samochodowe, podobnie jak większość elementów z czasem się zużywa i wymaga wymiany. Kiedyś nie było z tym problemu, gdyż wystarczyło znać długość wycieraczek lub gumek. Obecnie oprócz tej wiedzy musimy wiedzieć, jaki jest rodzaj mocowania, a niekiedy nawet znać krzywiznę szyby.
Wybierając wycieraczki samochodowe można wybierać wśród wycieraczek klasycznych bez spoilera oraz wycieraczek uniwersalnych, które wyposażone są w specjalne adaptery pasujące do różnych mocowań. Kupując wycieraczki uniwersalne o płaskich piórach warto zorientować się czy pasują one do naszego auta. Zwykle na ich opakowaniu jest informacja o markach i modelach aut, do których można je zamontować. Na szczęście coraz więcej nowych samochodów wyposażonych jest w płaskie pióra wycieraczek, które mają zaczepy dostosowane do różnych standardów ramion i odchodzi problem z ich doborem.
Wybierając nowe wycieraczki powinniśmy wybierać sprawdzonych producentów i nie oszczędzać na cenie, gdyż dobre wycieraczki to lepsza widoczność, czyli lepsze bezpieczeństwo, a na tym nie można oszczędzać.