Na rynku z częściami i akcesoriami motoryzacyjnymi możemy znaleźć wiele rodzajów wycieraczek samochodowych. Można je podzielić ze względu na budowę, rodzaj zastosowanego materiału, sposób mocowania, a także producenta i kraj pochodzenia.
Dostępne są w sprzedaży także wycieraczki samochodowe uniwersalne, które w komplecie zawierają różne końcówki mocujące, dzięki czemu wystarczy dobrać odpowiednią długość pióra, a wycieraczka na pewno będzie pasowała do każdego pojazdu.
Takie rozwiązania, mimo iż są uniwersalne, nie zawsze okazują się najlepsze, gdyż może się okazać, że produkt jest słabej jakości, szczególnie jeżeli pochodzi od nieznanego producenta.
Jeżeli chodzi o budowę, to możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje, a mianowicie wycieraczki samochodowe przegubowe i bez przegubowe. Coraz większą popularnością cieszy się ten drugi rodzaj wycieraczek, gdyż ze względu na brak przegubów mocno uproszczona jest konstrukcja wycieraczki, która lepiej sobie radzi w warunkach zimowych podczas dużego oblodzenia.