Post image for Wybieramy felgi do naszego auta.

Na co zwrócić uwagę wybierając felgi do naszego samochodu?
Najlepiej zwrócić się do wyspecjalizowane zakładu sprzedającego felgi. Sprzedawca przeanalizuje nasze potrzeby i doradzi nam odpowiedni model do naszego samochodu, stylu jazdy i wymagań. Do wyboru mamy felgę aluminiową i stalową.
Felgi Aluminiowe

Felgi aluminiowe posiadają szereg zalet, już w czasie ich powstania, możliwe jest dbanie o odpowiednią jakość produktu. Przy produkcji felg aluminiowych, możliwe jest wykrywanie wad produkcyjnych, za pomocą prześwietlania promieniami RTG. Alufelga składa się z trzech warstw:sucha warstwa bazowa, warstwa koloru, powierzchnia przezroczysta czyli bezbarwny lakier. Czynniki agresywne czyli np. sól w zimie, mają na nią mniejszy wpływ niż na felgę stalową. Jednak należy je zabezpieczać środkami, czyli kosmetykami samochodowymi, ma je w ofercie każdy sklep motoryzacyjny. Poza tym felgi aluminiowe są mniej podatne na odkształcenia, w przypadku zmian temperatury otoczenia. Posiadają one również większą wytrzymałość przy uderzeniach.

Felgi aluminiowe to nie tylko atrakcyjny wygląd pojazdu, to również zmniejszenie masy części nie amortyzowanej pojazdu. Alufelgi są lżejsze od swoich stalowych odpowiedników. Powoduje to poprawę osiągów auta, i zmniejsza zużycie elementów zawieszenia. Posiadają one również dużą powierzchnię otworów, co poprawia chłodzenie hamulców. Ma to niemałe znaczenie podczas częstego hamowania, ponieważ skraca drogę od momentu naciśnięcia pedału hamulca do zatrzymania pojazdu. Szczególnie polecane jest, to kierowcom, którzy lubią ostrą jazdę. Ze względu na duże obciążenia, podczas sportowej jazdy warto również zainwestować w odpowiednie opony. Koła warto raz na jakieś czas zabezpieczyć takimi środkami jak, kosmetyki samochodowe, które oferuje każdy sklep motoryzacyjny.
Prostowanie felg

Posiadając felgi aluminiowe, przy każdej zmianie opon z zimowych na letnie i odwrotnie zaleca się sprawdzenie i prostowanie felg. Kraków należy do miast bogatych w serwisy wulkanizacyjne, oferujące tego typu usługi. O ile opony, felgi czy całe koła można zakupić np przez Internet o tyle prostowanie felg należy powierzyć firmie z wieloletnim doświadczeniem, gdyż od nich właśnie zależy nasze bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.