W Warszawie jedną z dynamicznie rozwijających się dziedzin sektora usług jest oferta dotycząca możliwości wynajmu tzw. Autolawet.
Sytuacja ta spowodowana jest nieustannie powiększającym się sektorem motoryzacyjnym jak i rosnącą ilością pojazdów poruszających się w całej Polsce.
Autolaweta Warszawa jest rozwiązaniem problemów wielu osób, które chcą przetransportować np. uszkodzony pojazd do stancji diagnostycznej czy serwisu. Usługa ta może okazać się również nieoceniona w przypadku gdy sprzedajemy pojazd unieruchomiony innemu klientowi, który takiej autolawety nie posiada. Wiele firm w Warszawie umożliwia wynajęcie autolawet na określony czas za wcześniej uzgodnioną kwotę. W takim przypadku możemy przetransportować nie tylko jeden pojazd ale nieograniczoną ilość w zależności od długości trwania wynajmu. Oferta ta skierowana jest do bardzo szerokiej ilości osób posiadających pojazdy zarówno osobowe jak i ciężarowe. Należy jednak pamiętać, że cena takiej usługi kwalifikuje się do kategorii tzw. średnich. Osoby często korzystające z usługi konkretnej firmy transportowej mogą liczyć na tzw. rabat dla stałych klientów pozwalający obniżyć koszty wynajmu autolawety oraz mogą ubiegać się np. o zniesienie depozytu koniecznego do uiszczenia podczas wynajmu danego modelu autolawety.