Co druga osoba w Polsce deklaruje, że wynajmuje mieszkanie, ponieważ nie chce kupować swojego własnego na 30-letni kredyt. Jednak takie osoby za wygodę uważają właśnie nieprzywiązywanie się do jednego miejsca na stałe, a za największy minus konieczność przeprowadzek z całym dobytkiem.

W Polsce wciąż najczęściej można wynająć mieszkania z podstawowym umeblowaniem. Nieczęsto zdarzają się w pełni umeblowanie miejsca, nawet z widelcami w kuchennej szufladzie. Coraz częściej można znaleźć też mieszkania w stanie prawie deweloperskim, gdzie są tylko zamontowane podstawowe urządzenia w łazience, aneks kuchenny i zrobione podłogi plus pomalowane ściany.

Dlatego też przeprowadzka wymaga przewiezienia swoich mebli. Znaleźć transport mebli Katowice nie jest trudno, ale trzeba od razu zaznaczyć, jakie meble mamy do przewiezienia, ponieważ wtedy firma wyśle odpowiedni samochód do transportu. Mniejsze rzeczy jak stolik do salonu sami możemy zmieścić w swoim samochodzie, ale żeby przewieźć kredens czy łóżko na pewno potrzebna będzie odpowiednia firma. Nie warto rozkręcać mebli przed transportem, ponieważ potem albo ich nie skręcimy w odpowiedni sposób, albo też okaże się, że pogubiliśmy jakieś śrubki i skończy się na kupowaniu nowych mebli. Lepiej jest więc wybrać transport ich w całości.