Samochód będący niegdyś sztandarowym modelem, elementem nieodłącznie związanym z krajobrazem NRD ma szansę znów pojawić się na rynkach motoryzacyjnych. Już podczas najbliższej wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie w dniach 17 do 27 września zaprezentowany zostanie nowy Trabant. Jak będzie wyglądała nowa wersja kultowego Trabiego?

Na chwilę obecną nieznane są żadne fakty dotyczące zarówno wyglądu nowego Trabanta, jak i elementów mechanicznych zastosowanych w projekcie. Pojawiają się jednak pogłoski na temat tego, iż nowy model będzie nawiązywać do swojego poprzednika elementami stylistycznymi (w stylu retro).

Wystawę we Frankfurcie chcą wykorzystać twórcy projektu nowego pojazdu, aby zwrócić uwagę wszystkich potencjalnych inwestorów, którzy mogliby pomóc  w przejściu z założeń teoretycznych do praktyki i seryjnej produkcji. W pamięci wszystkich fanów niemieckiej marki pozostaje rok 2007 i zaprezentowany wówczas model Trabanta w skali 1:10 (newTrabi), a zarazem wyniki sondy, na którą aż 93% ankietowanych odpowiedziało, iż chciałoby ujrzeć nowego Trabanta na ulicach.

Niemiecki magazyn motoryzacyjny „Auto Bild” przedstawił jednak wyniki kolejnej ankiety znacznie odbiegającej od tej z 2007 roku. Tylko 41% internautów, na pytanie: „czy kupiłbyś nowego Trabanta”,  oznajmiło, że tak.

Czy nowy Trabant pojawi się już niedługo na naszych ulicach? Jedyne co pozostaje wszystkim fanom marki z NRD to czekać na oficjalne informacje…