Przyczepy podłodziowe i tanie przyczepy samochodowe

Jaką przyczepę kupić?

Okres wiosenno-letni to czas zakupów różnych sprzętów i akcesoriów, które umożliwią nam i uatrakcyjnią udany wypoczynek urlopowy.
Dobry samochód, którym wyruszymy na wakacje, jest najważniejszy. Jednak równie ważna jest przyczepa samochodowa, która umożliwi nam przewiezienie wielu niezbędnych bagaży. Większość z nas wybiera tanie przyczepy samochodowe, a więc używane, sprowadzane najczęściej z zagranicy. Dlatego też rośnie liczba komisów zajmujących się handlem używanych przyczep importowanych.
W sezonie wiele osób, posiadających jacht lub łódź, kupuje też przyczepy podłodziowe, równie często pochodzące z tzw. drugiej ręki (używane). Zakup taki, jak zawsze, łączy się z pewnym ryzykiem, warto mieć przy sobie fachowca, który dokładnie obejrzy i sprawdzi stan przyczepy.
Osoby, które już są właścicielami przyczepy powinny pomyśleć również o tym, by odpowiednio zadbać o nią zimą. Wiadomo przecież, że np. przyczepy podłodziowe muszą gdzieś przeczekać aż do wiosny. Pamiętajmy więc, że potrzebują one wiaty, która ochroni je przed deszczem i śniegiem, a jednocześnie umożliwi dostęp świeżego powietrza.