Sklepy oferujące produkty dla noworodków, niemowląt oraz dzieci, mają przeważnie niesamowicie szeroki asortyment. Produkty higieniczne stanowią bardzo ważny element całej infrastruktury takiego sklepu ? pieluszki, maści, kremy, podkłady, ściereczki, ręczniki i wiele innych produktów, to podstawa wyposażenia każdego gospodarstwa domowego z małym dzieckiem. W sklepach tych znaleźć można oczywiście także pościel dla dzieci i wszystkie inne akcesoria do spania czy wyposażenia łóżka ? poduszki u niemowląt to rzadkość, ponieważ powinny one spać na w miarę płaskich powierzchniach. Jednak już kojce, materace i prześcieradła, mają szerokie zastosowanie i przydają się w różnych wymiarach i kolorach.

Wyposażenie sypialni dziecka nie byłoby możliwe bez łóżeczka, materaca, pościeli czy wiszącej nad łóżkiem karuzeli. Ale bardzo ważne jest także wyposażenie kuchni, gdzie już od około czwartego miesiąca życia dziecko może być zaznajamiane z pierwszymi warzywami, a gdy tylko będzie w stanie samo stabilnie siedzieć, powinno otrzymać swoje krzesełko do karmienia. Siedząc w bezpiecznym krzesełku dziecko może towarzyszyć rodzicom przy robieniu posiłków, a później w trakcie karmienia rodzic nie musi schylać się do dziecka, które jest na dogodnej dla niego wysokości.

W praktycznie każdym sklepie z artykułami tego typu kluczową sekcję stanowi ta, w której oferowane są wózki spacerowe czy foteliki samochodowe. Wózek to wyjątkowo potrzebny element wyposażenia młodej rodziny ? często kupowany przez teściów, ale nierzadko także używany. Bez względu na wybór, wózek powinien być przede wszystkim funkcjonalny, a więc jego złożenie i rozłożenie nie powinno stanowić problemu ani dla młodej matki ani dla starszego opiekuna. Konstrukcje wózków nie są szczególnie lekkie, ponieważ uwzględniają także coraz lepsze układy amortyzujące, a dodatkowo jeszcze na wózki przeważnie wiesza się torbę i inne dodatki jak uchwyt na kubek czy parasolka. Najlepsze sklepy wszystko to i jeszcze więcej oferują w jednym miejscu, dzięki czemu rodzic zdecydowany na zakup może wyposażyć się w danym punkcie od A do Z.