Schowek do motorynki

Motorynka to pojazd, który wydaje się być swoistym minimum. Jest możliwie najmniejszy, najlżejszy i najbardziej ekonomiczny. Ale z drugiej strony, to właśnie minimum, czyni motorynkę ta wyjątkową. Jako przykład podać można polskie motorynki marki Romet. Pony – bo o nich mowa, to motorynki, które pokochały tysiące Polaków. Ważyły około 40 kilogramów. można było więc bez problemu schować je w piwnicy. Poza tym nawet bardzo lekkie osoby, czyli mało ważące, potrafiły sobie z nimi doskonale poradzić. Ich mały rozmiar powodował też to, że właściwie nigdy nie stanowiły problemu, jeśli chodzi o parkowanie. Na taką motorynkę znalazło się zawsze miejsce, aby bezpiecznie ją pozostawić. Niewielki silnik sprawiał natomiast, że motor spalał bardzo mało. Tak naprawdę można było przejechać sto kilometrów spalając zaledwie dwa litry paliwa.
A co z wyposażeniem? Czy ono również było ograniczone do minimum? W pewnym sensie tak. Ale z drugiej strony, nie brakowało takich elementów, jak chociażby schowek.
Jeśli chodzi o schowek motorynka zawsze go miała. Początkowo był on skórzany. Później Romet zastąpił skórę plastikiem. Ale zawsze taki schowek był na wyposażeniu. I chociaż wielkość nie była jakaś szczególna, bo i cały motor był mały, na pewno był elementem podnoszącym komfort użytkowania. A dzisiaj, jeśli ktoś szuka go do swojego motoru, może znaleźć go na portalach ogłoszeniowych. Wpisana w wyszukiwarkę fraza schowek motorynka, pozwala szybko znaleźć egzemplarz idealnie pasujący do własnej motorynki.