Podczas jazdy samochód zapisuje w sterowniku wiele informacji, które później mogą być wykorzystane przez odpowiednie jednostki, takie jak: jak policja, czy firmy ubezpieczeniowe. Można na ich podstawie zweryfikować jaki był stan pojazdu w trakcie wypadku, czy nawet małej stłuczki.
Warto wiedzieć co dokładnie jest rejestrowane w takim sterowniku. Będzie tam wypisana prędkość, z którą poruszał się pojazd, czy zostały użyte hamulce, jak była ułożona kierownica, które pasy były zapięte, stan ABSu, załączony bieg w skrzyni biegów. Można również wytypować jak zmieniła się prędkość, a co za tym idzie, jak wielka była siła uderzenia. Wyświetlenie wyżej wymienionych parametrów można uzyskać podłączając się specjalnym łączem przez laptopa do samochodu.
Jeżeli ktoś ma rację w swoich zeznaniach dotyczących tego jak wyglądała stłuczka, najprawdopodobniej będzie to odzwierciedlone w logach auta, a po przejrzeniu tych danych można tę rację udowodnić. Wymaga to jednak specjalistycznego sprzętu, a zapisywane informacje różnią się w zależności od modelu auta.