Obecnie marki samochodowe konkurują między sobą o to, która z nich opatentuje ciekawsze opcje dodatkowe w swoim aucie. Wiele z nich jest bardzo innowacyjnych, warto więc interesować się tym, jak wyglądają zaawansowane technologicznie samochody w obecnych czasach. Jedną z dodatkowych funkcji jest autoregulacja świateł. Gdy zapadnie zmrok, światła zaadoptują się do ciemności otoczenia i oświetlą zakręty, czy zmienią intensywność, gdy wykryją, że ktoś nadjeżdża z naprzeciwka.
Ciekawą funkcją, która ma wejść w życie od marca 2018 roku jest system eCall ? czyli automatyczne dzwonienie na numer alarmowy 112, gdy samochód ulegnie wypadkowi. Na podstawie współrzędnych GPS wysłanych w komunikacie, odpowiednie służby mogą natychmiast zareagować. Inną innowacją jest wyświetlacz head-up, czyli przeźroczysty wyświetlacz na przedniej szybie, który pokazuje mapę GPS i inne warte uwagi informacje, bez potrzeby posiadania jakichkolwiek dodatkowych sprzętów.
Na koniec dodatki, które rzeczywiście mają znaczący wpływ czyli tempomat i autopilot. Ten pierwszy to system, który utrzymuje stałą prędkość bez potrzeby przyciskania pedału gazu. Autopilot sprawi, iż samochód będzie trzymał się pasa ruchu, bez potrzeby manewrowania kierownicą.