Mówi się, że to głównie panie mają problem z parkowaniem ale na tą chwilę załóżmy, że to zupełna nieprawda, idąca z ust zawistnych panów. Przecież zarówno kobietom, jak i mężczyznom zdarza się zarysować samochód, często nawet nie z własnej winy. Ale co zrobić, gdy już dostrzeżemy na karoserii szpecący ślad? Jest tylko jedno wyjście: lakiernik. Takiej naprawy możemy dokonać również we własnym zakresie, oczywiście o ile wcześniej zapoznamy się z techniką nakładania lakieru oraz zaopatrzymy się w porządne pistolety natryskowe do farby. Przybliżmy kilka najcenniejszych rad:

Zacznijmy od doboru odpowiedniej farby. Określenie koloru nie powinno przysporzyć żadnych kłopotów, gorzej, gdy mamy wybrać markę. Dostępny obecnie wybór może przysporzyć o zawrót głowy, więc najlepiej posługiwać się katalogami stworzonymi przez profesjonalistów, specjalnie w tym celu. Jednak, przede wszystkim, nie należy posługiwać się farbami olejnymi, ponieważ są bardzo miękkie i szybko wrócilibyśmy do punktu wyjścia sprzed malowania. Unikajmy również farb renowacyjnych – słabych i wymagających wielu warstw, aby tylko osiągnąć jakikolwiek efekt krycia.

Jednakże, aby uniknąć jakichkolwiek błędów, najlepszym wyjściem będzie wizyta w mieszalni farb. Stosowane tam narzędzia lakiernicze są gwarancją profesjonalnie wykonanej pracy i pokrycia każdej, nawet najtrudniejszej skazy na lakierze samochodu. Zarówno w profesjonalnej pracy, jak i malowaniu w zakresu własnego garażu warto stosować pistolety natryskowe, które zapewniają warstwę farby o odpowiedniej grubości i optymalnym kształcie strumienia. Zastosowany w najlepszych modelach obrotowy regulator szerokości natrysku (i ilości) farby sprawi, że podczas malowania unikniemy powstawania smug. Najnowsze modele, przykładowo te, marki Steinberg Systems są naszpikowane technologiami, które zapewniają oszczędność energii i materiałów a jednocześnie dbają o Matkę Naturę, ograniczając emisję szkodliwych oparów.

Lakierownie samochodu to żmudna praca, rozłożona na kilka etapów. Nie można pominąć ani przyspieszyć żadnego z nich – po tym właśnie poznamy dobrego i sumiennego lakiernika. Bardzo ważne jest przygotowanie do lakierowania, które obejmuje wyrównanie podłoża i wypełnienie ewentualnych wgłębień, które byłby widoczne pod farbą. Dopiero po nałożeniu i wysuszeniu kilku warstw podkładowych, nakładamy warstwę kolorową – malarską, będącą mieszaniną pigmentów, składającą się na ostateczny wygląd naszych czterech kółek.

W taki właśnie sposób zapewnimy sobie nie tylko estetykę w podróży, ale i ochronę przed zniszczeniem karoserii. Jeśli odpowiednio szybko pokryjemy rysy i luki w lakierze, unikniemy korozji i zgubnego wpływu innych czynników zewnętrznych. Co dla wielu również bardzo ważne, dzięki określanemu kolorowi samochodu, nadajemy mu oryginalny i niepowtarzalny wygląd, odróżniający nas od innych użytkowników ulic. Wszystko to przemawia za tym, że bez względu na rodzaj Twoich potrzeb, warto zaopatrzyć się w profesjonalny pistolet natryskowy, który zapewni profesjonalne malowanie.