Kultowe Porsche Spyder powraca w formie niewielkiego, dwuosobowego auta sportowego, które zadebiutuje na rynku już w 2013 roku. Czy będzie godnym następcą tradycji wywodzącej się z 1953 roku, kiedy to Porsche 550 Spyder zadebiutowało na salonie samochodowym w Paryżu?

Nowe dziecko Porsche powstanie w oparciu o Volkswagena Bluesport Concept, a jego głównym zadaniem będzie dostarczanie kierowcy i pasażerowi niezapomnianych wrażeń z dynamicznej jazdy  przy zachowaniu odpowiedniej ekonomi, jak na taką klasę pojazdu oraz dbałości o środowisko naturalne.

Spyder będzie mierzył niespełna 4 metry długości i otrzyma lekki, materiałowy składany dach, co uczyni go najmniejszym modelem w gamie Porsche. Oznacza to także, że pod maską znajdzie się jeden z czterocylindrowych, turbodoładowanych silników benzynowych koncernu VW. Podstawową jednostką napędową będzie zaś 2-litrowy, 200-konny TFSI, który w sportowej odmianie Spydera osiągnie niebagatelne 280 KM.

Ceny będą rozpoczynały się od około 28 000 funtów, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na kupno Boxtera (33 700 funtów), a chcieliby stać się posiadaczem pojazdu marki Porsche.