Też kiedyś Twoim marzeniem było posiadanie Pontiaca Trans Am i przemierzenie nim Stanów Zjednoczonych od wybrzeża do wybrzeża? Teraz to nie problem. Jedyne co potrzebujesz, to gotówki za zakup wspomnianego pojazdu. 2 maja zostanie on wystawiony na aukcji w Houston.

Czarno-złoty model Special Edition Pontiac Trans Am podbił serca wielu dzięki udziałowi w filmie „Mistrz Kierownicy Ucieka”. 28 godzin na przewiezienie ładunku, którym było… 400 kartonów piwa, z Texasu do Atlanty dziś nie wydaje się jakimś ogromnym wyczynem, ale zważywszy na to, iż film powstał w 1977 roku może robić wrażenie.

Wszyscy fani Bandyty i Trans Am będą mieli okazję stać się właścicielami tego niecodziennego pojazdu już 2 maja na aukcji organizowanej przez Houston Classic Auction. Zgodnie ze wszystkimi informacjami, jakie udało nam się zdobyć, auto ma być wierne oryginałowi także w wyposażeniu wnętrza. Nie mogło przecież zabraknąć słynnego CB-radia Cobra. To przecież był nieodłączny element filmu. Dodatkowo na zagłówkach pasażerów będzie można zobaczyć wyhaftowane portrety Bandyty. Mały szczegół, a robi wrażenie na innych.

Ile trzeba będzie zapłacić za ten pojazd? Tego dowiemy się już za niespełna miesiąc, kiedy to obecny właściciel, Burt Reynolds wystawi go na aukcję…