Plandeka samochodowa – skuteczna ochrona i pielęgnacja

Nie każdy z nas ma na swoim ogrodzie czy podwórku miejsce na postawienie garażu czy wiaty, w którym może trzymać swój samochód, by chronić go w lecie przed uporczywymi promieniami słonecznymi, a w zimie przez mrozem i szybami pokrytymi szronem, które codziennie trzeba skrobać, przez co traci się tylko czas i można nabawić się przeziębienia.
Alternatywą dla garażu jest plandeka na samochód. To nic innego jak ogromny pokrowiec, który skutecznie zakryje cały pojazd. Chroni ona nie tylko przed śniegiem, gradem, deszczem, promieniami słonecznymi, odchodami ptaków, pyłem ale także jest niesamowicie przydatna gdy długo nie używamy pojazdu, dzięki niej takowy nie zakurzy się i nawet po dłuższym czasie nie użytkowani będzie wyglądał dobrze i będzie zdatny od razu do użytku.
Ważną kwestią w wyborze plandeki, jest fakt, gdzie trzymany jest na co dzień samochód, jeżeli zazwyczaj parkujemy nim w garażu, to do dodatkowej ochrony wystarczy plandeka jednowarstwowa np. z włókniny polipropylenowej, lecz w przypadku gdy auto stoi na zewnątrz ochrona ta musi być wzmocniona, dlatego poleca się wtedy dwu- lub nawet trzywarstwowe plandeki wykonane na zewnątrz z materiału PCV a od wewnątrz pokryte np. bawełną, zabezpieczające nieco skuteczniej. W wyborze plandeki, kierować można się wieloma aspektami począwszy od materiału z jakiego jest zrobiona skończywszy na cenie. Każdy z nas ma inny próg wymagań, dlatego warto szukać firmy, która sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom.
Pamiętajmy, że tańsze nie zawsze oznacza lepsze. Lepiej wydać więcej jednorazowo niż wydawać regularnie mniejszą sumę pieniędzy bez poczuci satysfakcji i wygody.