Choroba lokomocyjna objawia się u wielu ludzi. Częste zakręty na drodze i brak odpowiedniej wentylacji powodują nudności i wymioty. Jednak, jeżeli będzie się dbało o parę podstawowych rzeczy, można ograniczyć objawy tej choroby.
W podróży człowiek nie powinien czuć się zmęczony. Ważne jest, aby nie był też po tłustym, tylko po lekkostrawnym posiłku, np. po owocach.
Niektórym ludziom w pociągu pomaga, gdy siedzą przodem do kierunku jazdy ? warto poprosić kogoś, aby w takim przypadku zamienił się z nami miejscami. Co jakiś czas warto robić sobie postoje, i w międzyczasie wietrzyć auto. Jeżeli nie chcemy korzystać z odpowiednich leków, pomogą gumy do żucia, czy miętówki. Bardzo dobrze działającym na mdłości jest imbir ? możemy go spożywać w ciasteczkach czy herbacie. Innowacyjnym rozwiązaniem są również opaski podróżnicze, które zakłada się w okolicach nadgarstków, a one uciskają je, powodując akupunkturę, która pomaga zniwelować skutki choroby. Oczywiście powinniśmy zabezpieczyć się w torebki foliowe.