Biznes przyszłości?
W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców szuka pomysłów na udany biznes. Choć ludzie rzadko sobie to uświadamiają, wielu milionerów nie dorobiło się wcale na błyskotliwej karierze lekarza czy prawnika ani na grze na giełdzie. Zdecydowana większość zarobiła swój kapitał produkując i dystrybuując dobra absolutnie prozaiczne – gwoździe, cukierki czy listwy podłogowe.
Nasze domy pełne są produktów, bez których nie wyobrażamy sobie życia, jednak z jakiegoś powodu absolutnie nie zastanawiamy się kto właściwie zarabia na klamkach do naszych drzwi czy kablach, które łączą dekodery z naszymi telewizorami. Podobnie rzadko zastanawiamy się kto wyprodukował na przykład płytki chodnikowe, po których codziennie chodzimy.
Czasem, aby wpaść na naprawdę intratny biznes, wystarczy zastanowić się bez czego jeszcze ludzie nie mogą żyć. Jednym z takich pomysłów może okazać się budowa myjni bezdotykowych. Choć tego rodzaju przedsięwzięcie wymaga pewnych funduszy początkowych, inwestycja ta ma stosunkowo wysoką stopę zwrotu. Ponadto, aby wziąć się za budowę takiej myjni, nie jest wcale wymagana specjalistyczna wiedza ani wykształcenie. Nie ma też co obawiać się o brak klientów – każdy potrzebuje umyć swój samochód od czasu, do czasu.