Motorynka pony m3

Motorynka pony m3 to pojazd, który pod koniec dwudziestego wieku budził ogromne zainteresowanie. Trzecia już wersja legendarnej motorynki przez wielu była wyczekiwana. A to dlatego, że motorynki marki Romet sprawdzały się doskonale. Paliły niewiele, bo przecież zaledwie dwa litry paliwa na sto kilometrów. Nie wymagały posiadania prawa jazdy kategorii B. Były małe, więc można było właściwie wszędzie je zaparkować. I właśnie dlatego tak wiele osób z nich korzystało.
A czym motorynka pony m3 różniła się od swoich poprzedniczek? Porównując je,można odnaleźć trzy kluczowe różnice. Pierwsza z nich dotyczy silnika. W jedynce montowano Dezamet 022, w dwójce znalazł się Dezamet 023, natomiast w trójce znaleźć można Dezamet 025. Pozostałe różnice dotyczą natomiast budowy i wyglądu ramy oraz kolanka wydechowego.
Motorynka pony m3 produkowana była łącznie przez cztery lata. Jej ostatni model powstał w 1988 roku. W praktyce oznacza to, że jeśli dzisiaj można jeszcze ją kupić, to jest ona modelem ponad trzydziestoletnim. Ale, warto na niego zwrócić uwagę. Dlaczego? Ponieważ Romet produkował zawsze stawiając na jakość. Każdy element, każda część były naprawdę najwyższej jakości. One potrafiły przetrwać intensywne użytkowanie nawet dziesiątki lat. I dlatego model z roku 1988 może naprawdę fantastycznie się spisywać. A gdzie go znaleźć? Na wielu, różnych portalach ogłoszeniowych. Wystarczy wpisać jego nazwę. Internetowa wyszukiwarka szybko znajdzie zamieszczone gdzieś w sieci ogłoszenia na sprzedaż.