Carrozzeria Bertone projektując w latach siedemdziesiątych sportowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem ze stajni Fiata, nigdy nie spodziewałby się co można stworzyć z tej konstrukcji. Otóż pewien pasjonat z Tennessee postanowił przerobić swojego X1/9 na monstrualną ciężarówkę.

Właściciel na ten szalony pomysł wpadł zupełnie przypadkiem, patrząc na Fiata i stojącego obok Forda F350 pomyślał: “czemu nie?!”. Do wykonania projektu użył on karoserię Fiata X1/9 wraz ze skróconą ramą oraz silnikiem 351 V8 od wcześniej wspomnianej półciężarówki.

Egzemplarz nie był jednak pozbawiony wad. Miał bardzo słabe hamulce (można powiedzieć, że był ich całkowicie pozbawiony), karoseria była w nie najlepszym stanie, lecz największym problemem zdawał się być silnik, troszkę już wysłużony, z dużym przebiegiem, nie zawsze chciał współpracować.

Samochód ten został sprzedany około pół roku temu na portalu aukcyjnym ebay, ale zważając na nieprzeciętny charakter tego projektu nie mogliśmy się powstrzymać od jego przedstawienia. Miejmy nadzieję, że nowy właściciel naprawił wszystkie niedoskonałości i teraz cieszy się ze swojego wynalazku pokonując bezdroża i pustynie Stanów Zjednoczonych…