Każda rocznica, to wspaniałą okazja dla marki, aby wypuścić na rynek limitowane edycje swoich modeli. Tak też czyni Mini w związku z pięćdziesiątą rocznicą od chwili wyprodukowania pierwszego Mini. O samej rocznicy i historii marki można przeczytać tutaj. W związku z tą okazją, Mini przedstawiło dwa jubileuszowe samochody nazwane „50 Mayfair” oraz „50 Camden”.

Urodzinowa impreza Mini United Festival odbyła się w dniach 22-24 maja na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Oprócz licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów zwiedzający mogli podziwiać dwa specjalne modele, które wejdą do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Zarówno „50 Mayfair”, jak i „50 Camden” będą dostępne w wersji Cooper (silnik benzynowy 1.6 o mocy 120 KM), Cooper S (turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 o mocy 175 KM) oraz Cooper D (jednostka wysokoprężna 1.6 o mocy 110 KM). Modele będą produkowane tylko przez 1 rok. Pomyślmy, co będzie się działo za kolejne 50 lat, kiedy to owe modele produkowane przez tak krótki okres czasu, będą uznawane za pojazdy zabytkowe i historyczne?

Jubileuszowe wersje wyróżniają się specjalnym lakierem nadwozia, wyjątkowymi aluminiowymi obręczami kół, nowymi materiałami wykończeniowymi wewnątrz oraz tabliczkami z oznaczeniem „50” umieszczonymi na osłonie chłodnicy. Czy będą kiedyś tak popularne jak ich poprzednicy?