Hiszpania to z pewnością kraj ciekawy i warty odwiedzenia. Jednym z najpopularniejszych jego miast jest Barcelona. Położenie nad morzem oraz dość wysokie temperatury sprawiają, że jest to atrakcyjny cel wakacyjnych wyjazdów.
Jednak czas można tam spędzać nie tylko na plaży. Barcelona ma wiele miejsc wartych zwiedzenia. Możemy znaleźć tam liczne katedry, kościoły i bazyliki, piękne pałace i mnóstwo innych budynków, placów i pomników, które zapadną turystom w pamięci.
Nie zabraknie atrakcji również dla fanów sportu, bo przecież to miasto klubu FC Barcelona! Znajduje się tu mnóstwo stadionów, w tym największy stadion piłkarski w Europie- Camp Nou.
Kiedy już jesteście przekonani o tym, że chcecie tu spędzić swój urlop, czas pomyśleć o transporcie. Loty do Barcelony nie należą do najtańszych. Średnia cena przelotu to ok. 900 zł, ale można też znaleźć coś za 500 zł.
Jednak niech ceny biletów nie zniechęcają was do podróży! Barcelona to piękne miasto, a Hiszpanie są bardzo otwartymi i przyjaznymi ludźmi. Warto się tam wybrać, chociaż raz w życiu.