Łada, była samochodem, który kiedyś w Polsce można było spotkać bardzo często, dziś jednak czasy się zmieniły, a produkty Łady zniknęły z Polskich dróg. Czy jest szansa, że rosyjska marka znów wróci do łask Polaków? Niemców? Europejczyków?
Wszystko jest możliwe

Tak naprawdę najważniejsze jest określenie targetów i konsekwentne brnięcie do celu. Marka TATA z Indii, to samochody, które w Polsce można już spotkać, może nie w jakiejś ogromnej ilości, że gdzie się nie spojrzeć, ale jednak jesteśmy wstanie powiedzieć „faktycznie widziałem”. O Ładzie na dzień dzisiejszy nie można nic takiego powiedzieć. Czy jest możliwe, by Łada wróciła? Tak, ponieważ marki takie jak Dacia czy właśnie TATA są idealnymi przykładami, że można. Łada w Rosji produkuje coraz to nowsze modele, które nie odbiegają od tych z zachodu, dlatego można upatrywać szans na rynku zachodnioeuropejskim dla tej marki.

Szansa jest, ale…

Jeżeli samochody marki Łada miałyby konkurować z potentatami takimi jak Mercedes, BMW czy Audi i miałyby kosztować takie same pieniądze, to niestety nie można wróżyć tej marce dobrze. Byłby to straszny samobój rosyjskich producentów. TATA czy Dacia podniosły się ponieważ zapełniły rynek, który potrzebował samochodów tanich i dobrych jakościowo. Pojazdów dla średniej półki klientów jest mnóstwo, a ta najdroższa od dawna ma swoich potentatów, których nie wypchnie się tak od razu.