Co jakiś czas na aukcjach internetowych pojawiają się niecodzienne pojazdy. Tak jest i w tym przypadku. Na ebay.com pojawił się jedyny w swoim rodzaju Jaguar E-type. Uprzedzając pytania: Nie jest to żaden „tuning”, ale prawdziwy egzemplarz z 1965 roku, a zaprezentowany publiczności po raz pierwszy w 1966 na salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Aby powstał powyższy model potrzebny był człowiek z fantazją. W roku 1965 sprzedaż Jaguara E-type rozwijała się naprawdę dobrze. Dealerzy nie mogli narzekać na brak zamówień. Jednak nie wszystkim to wystarczało… John Coombs, jeden z ówczesnych sprzedawców Jaguara wpadł na pomysł zbudowania ekskluzywnej wersji wspomnianego modelu. W porównaniu z wersją pierwotną, zmodyfikowany egzemplarz jest o blisko 30 centymetrów krótszy! (20cm z przodu i 10cm z tyłu) Pomoc w realizacji swojego marzenia znalazł we Włoszech, w postaci projektanta Pietro Frua.

Prezentacja tego niecodziennego modelu w 1966 roku nie obyła się bez medialnego szumu. E-type trafił nawet na czołówkę jednej z ówczesnych gazet – „Jaguar Driver”.

Jakie uczucia wywołuje krótsza wersja wspomnianego Jaguara? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, o gustach się podobno nie dyskutuje…

Dla formalności wypada jeszcze dodać, iż aukcja zakończyła się na kwocie 41,300$, co daje nam w przeliczeniu na złotówki blisko 140 tysięcy złotych. Czy jest to duża cena za unikatowy samochód?