Pistolety w brew wszelakim pozorom to nie tylko narzędzie do eliminacji wrogów. Istnieją również pistolety lakiernicze, urządzenia nastawione jak najbardziej pokojowo. Efekty ich działań są także pozytywne: oto z szarego pordzewiałego zabytku motoryzacji, nagle mamy samochód pożądany przez każdego, kto tylko spojrzy na jego cudownie odrestaurowaną karoserię. Pistolety natryskowe to porządne malowanie, również dla tych, którzy starają się chronić Matkę Naturę. Nowoczesne pistolety do malowania to koniec z uwalnianiem szkodliwych oparów do atmosfery!

Zastosowane w projekcie tych urządzeń najnowsze rozwiązania technologiczne pozwoliły ograniczyć emisję szkodliwych składników farb. Pistolety natryskowe uzbrojone w technologię HVLP to rozwiązanie dla osób, dbających o nasze środowisko naturalne. Nie jest żadną tajemnicą, iż nie tylko przestarzałe pistolety do malowania jej szkodzą. Farby do malowania samochodów to również coś, czego natura nie lubi. Aby nie przysparzać jej cierpienia, wymyślono pistolety lakiernicze, które w miarę możliwości ograniczają nadmierną emisję szkodliwych związków chemicznych. Dodatkowo, nowoczesnej pistolety do malowania dają możliwość obrotowego regulowania szerokości strumienia i mocy farby -lakiernik może sam decydować ile farby nałoży w danym miejscu. Koniec ze żmudnym nakładaniem cieniutkich warstewek w obawie, że zaraz będzie jej za dużo a pracę trzeba będzie wykonać od nowa. A trzeba wspomnieć, że malowanie pojazdów to nie ot, tak po prostu „psiknięcie” farbą, „trochę tu, a może jeszcze nieco tam?” Nic bardziej mylnego, profesjonalne restaurowanie samochodów to bardzo złożona sztuka, którą wspomagają pistolety lakiernicze. Malowanie wymaga wykonania kilku warstw bazowych, których i tak nikt nie zauważy…Chyba że zostaną wykonane źle. Wówczas, całe staranie lakiernika idzie na nic, najmniejszy nawet błąd będzie widoczny w postaci paskudnych grudek i smug. Pomóc mogą tylko porządne pistolety natryskowe!

Nie zapominajmy, że taki sposób nakładania farby to również znaczne oszczędności na samej farbie oraz energii! Tym samym, nowoczesne pistolety lakiernicze potrzebują mniej ciśnienia aby sprawnie malować a lakiernik może być spokojny o efekty swojej ciężkiej pracy.

Dzięki temu, że pistolety do malowania mają płynna regulację mocy, nie ma ryzyka wystąpienia nagłych „przeskoków” w kolorach oraz fakturze nakładanej farby. Przecież lakiernictwo to praca bardzo precyzyjna! Pistolety natryskowe najnowszej generacji to niezwykle skomplikowane urządzenia, doskonałe do wykonania dokładnego malowania. Dzięki nim, świetność mogą odzyskać nawet dawno spisane na straty pojazdy, i nie mówimy tu tylko i wyłącznie o samochodach! Przecież malowania wymagają również motocykle, rowery oraz wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Aby pistolety natryskowe nie uległy zniszczeniom, producent oferuje do nich poręczną, aluminiową walizkę. Tym łatwiej będzie je przenosić z miejsca z na miejsce, wszędzie tam, gdzie pistolety do malowania są niezbędne.

Jak więc widać, pistolet nie musi budzić negatywnych skojarzeń. Przeciwnie, bo pistolety lakiernicze pomogą sprawić, że świat stanie się nieco bardziej przyjazny…bo kolorowy!