Świat dąży do tego, aby ograniczyć emisję spalin poprzez ograniczanie spalania przez silniki. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zakup samochodu hybrydowego. Hybryda oznacza połączenie, a w tym przypadku jest to połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Jego działanie jest proste ? gdy samochód hamuje, energia która zwykle jest zamieniana w ciepło i odprowadzana z samochodu, w przypadku takich rozwiązań jest zamieniana w energie elektryczną, która zasila baterie silnika elektrycznego. Ten silnik natomiast jest załączany gdy np. samochód stoi na światłach. W niektórych rozwiązaniach samochód zyskuje dodatkową moc do dyspozycji.
Największym minusem samochodów z napędem hybrydowym jest ich cena ?aby ta inwestycja zwróciła się w opłatach za paliwo, w porównaniu z tańszym, zwykłym silnikiem spalinowym, kierowca musiałby nim jeździć paręnaście lat.  Żywotność baterii też odstrasza ? zwykle trzeba je wymienić po 5-7 latach.
Wydaje się, że póki co rozwiązanie hybrydowe bardziej pomaga środowisku niż portfelowi. Jednak z postępem technologicznym te silniki będą coraz tańsze i coraz bardziej opłacalne, wtedy będzie można śmiało pokusić się o takie rozwiązanie w celach oszczędnościowych.