Podczas targów motoryzacyjnych w Lipsku AMI 2009 zaprezentowane zostaną dwa modele historyczne, dwa samochody studyjne i 20 modeli seryjnych. Po raz pierwszy zaprezentowany zostaną modele Audi TT RS Roadster, Audi A4 allroad quatro, Audi A5 Cabriolet i S5 Cabriolet oraz Audi R8 5.2 FSI quatro. A wszystko to dostępne przez cały czas trwania targów, tj. od 28 marca do 5 kwietnia, na stoisku marki z Ingolstadt o powierzchni blisko 2 100 m2.

Przypomnijmy, iż w tym roku Audi obchodzi 100-lecie marki. W związku z tym na cały rok przygotowano wiele imprez i wystaw. Także targi w Lipsku zostaną wykorzystane do tego celu i zaprezentowane zostaną dwa historyczne modele tej marki. Blisko cztery lata trwała modernizacja samochodu wyścigowego Auto Union Silberpfeil Typ D z 1938 roku, który w swojej oryginalnej wersji wygrał dwa wyścigi Grand Prix. Zwiedzający targi będą mogli zobaczyć także model Audi 920 z sześciocylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 75 KM, który od grudnia 1938 roku zwyciężał jako sportowy samochód klasy średniej.

Na uwagę zasługuje także specjalna wystawa „Gwiazdy Filmu”, gdzie to w specjalnej szklanej hali zostają wystawione samochody, które brały czynny udział w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Wśród nich pojawi się między innymi model A8 W12 z filmu „Transporter III”. Czy u jego boku pojawią się także starsze pojazdy? Na ten temat nie otrzymaliśmy odpowiedzi…