Kosztowna kraksa

Samochody są jednym z największych udogodnień współczesnej cywilizacji – dzięki nim nie musimy wstawać dwie godziny wcześniej, żeby dostać się do uczelni, pracy czy też innych miejsc zatłoczonymi środkami komunikacji miejskiej. Tym większym dramatem jest niespodziewana kraksa, powodująca wyłączenie naszego pojazdu z ruchu na jakiś czas.
Z pomocą przychodzi nam wtedy oferowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe jak na przykład Hestia samochód zastępczy. Jeżeli mieliśmy wypadek i auto wymaga przeprowadzenia niezbędnych napraw, niezależnie długich czy krótkich, na czas ich trwania możemy dostać pojazd zastępczy. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach.
Po pierwsze, samochód zastępczy przysługuje od dnia wypadku do chwili odebrania naszego własnego środka lokomocji z warsztatu. Kolejną kwestą związaną z wypożyczeniem pojazdu zastępczego jest fakt, iż nie może być on samochodem wyższej klasy niż nasze własne auto. Powinien on pochodzić z tego samego segmentu, bądź nawet być niższej klasy.
W przypadku całkowitego zniszczenia auta, czas refundacji samochodu zastępczego wydłuża się do czasu zakupu nowego pojazdu. Jeżeli sprawca wypadku ma wykupioną polisę w towarzystwie ubezpieczeniowym Hestia samochód zastępczy może zostać udostępniony po skontaktowaniu się z firmową wypożyczalnią.
Samochody zastępcze mogą umożliwić nam w nagłym wypadku uniknięcie konieczności spotkania z zimnym jesiennym deszczem czy też przenikliwym styczniowym mrozem. Warto myśleć przyszłościowo i poważnie rozważyć zakup odpowiedniej polisy.