Kurierzy kojarzą się większości z nas z doręczycielami naszych zamówień internetowych i dostarczaniem dokumentacji z banków, od operatorów telefonii komórkowej oraz innych tego typu umów.
Jednak nie każdy z nas ma świadomość, że firmy kurierskie zajmują się nie tylko tego typu usługami. Usługi dodatkowe spotykane w ofertach kurierów to na przykład ubezpieczenie lub pobranie. Podczas gdy nadajemy lub zamawiamy wartościową przesyłkę warto przemyśleć opcję ubezpieczenia jej. Stanowi to dla nas dodatkowe zabezpieczenie przed zaginięciem lub uszkodzeniem przesyłki. Oczywistym jest, że zdarzyć się mogą tego typu sytuacje losowe, a ubezpieczenie przesyłki sprawia, że zostanie nam wypłacona nie tylko równowartość przewożonego towaru, ale także zadośćuczynienie.
Opcja pobrania również może stanowić swego rodzaju zabezpieczenie, jednak pamiętać musimy o zaznaczeniu opcji możliwości sprawdzenia towaru przy kurierze. Tylko w ten sposób zyskujemy możliwość niezapłacenia za towar w sytuacji gdy ten będzie uszkodzony, wadliwy lub niepełnowartościowy.