W dzisiejszych czasach żadnym problemem nie jest nadanie paczki z jednego końca świata na drugi. Firmy kurierskie prześcigają się w oferowaniu klientom coraz lepszych ofert tak, że czasem paczka wysłana z Chin na drugi dzień czeka pod naszymi drzwiami.
Przy wysłaniu paczki kurierem dobrze znać swoje prawa. Przede wszystkim, obowiązkiem kuriera jest dostarczenie paczki w nienaruszonym stanie. niestety, jak wygląda rzeczywistość wiedzą wszyscy i czasem towar dociera do nas zgnieciony lub uszkodzony. Wtedy należy natychmiast spisać przy kurierze protokół szkody i czekać na reakcję ze strony firmy. Mamy prawo do odszkodowania, zwłaszcza, jeśli przez nieotrzymanie towaru ponieśliśmy jakieś dodatkowe szkody.
Warto pamiętać, że przy nadaniu paczki możemy wybrać wiele dodatkowych opcji, np. dostawa o określonej godzinie czy przyspieszona dostawa, ale z tym w praktyce bywa różnie.
Jednak prawdą jest, że usługi kurierskie są dość konkurencyjną branżą, więc ich jakość stale się polepsza, co dobrze rokuje na przyszłość.