Coraz więcej głosów słyszy się na temat Fiata i jego modelu 500. Włoski producent jako jeden z nielicznych nie wstydzi się swoich wcześniejszych modeli i ostatnimi czasy bardzo mocno nawiązuje do swojej historii. Ostatni sukces Fiata 500 pokazał nam ile marka może na tym zyskać. Coraz częściej słyszy się także spekulacje na temat nowej odmiany włoskiego malucha – kombi. Czy już w 2011 na naszych drogach pojawią się nowe Fiaty Giardiniera?

Już na początku lat 60-tych, Fiat wprowadził na rynek odmianę Fiata 500 zwaną Giardiniera. Włoski samochód do wszystkiego, zwany „ogrodniczką” przez wiele lat służył Włochom do przewożenia wszelkiej maści ładunków. Nawet obecnie da się ją spotkać w małych włoskich miasteczkach, nie w roli samochodu kolekcjonerskiego, ale właśnie wykorzystywaną w celach w jakich ją stworzono – do transportu towarów.

Czy obecnie, po ponad 40 latach (produkcja Giardiniery skończyła się w 1967 roku) jest szansa na odrodzenie włoskiego pojazdu w nowej szacie? Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne informacje. Wiadomo jednak, iż inżynierowie Fiata rozważają możliwość stworzenia uterenowionej odmiany Fiata 500 w wersji kombi…