Jedną z nieustannie rozwijających się dziedzin obok nauki, techniki jest motoryzacja, a jej efektem są coraz to nowsze, szybsze i bardziej nowoczesne samochody.

Najpopularniejszą firmą produkującą luksusowe auta jest ferrari. Jej historia sięga 1929 roku, a głównym założeniem było organizowanie wyścigów. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat stworzono wiele modeli. Jednym z nowszych jest Ferrari Enzo tzw. dwumiejscowa berlinetta z 12-cylindrowym silnikiem. Posiada karoserię z włókien węglowych, tarcze hamulcowe z kompozytów ceramicznych (stosowane również na pancerze czołgów). Dodatkowym atutem jest niezwykle precyzyjny układ kierowniczy i elektrohydrauliczna skrzynia biegów. Ferrari Enzo waży 1255 kg, max. prędkość wynosi ponad 350 km/h, a jego moc to 660 koni mechanicznych. Model ten został wyprodukowany w 400 egzemplarzach, a jego cena na aukcjach osiąga ponad 800 000 funtów.
Logo czarnego konia na żółtym tle swojego samochodu to marzenie wielu mężczyzn na całym świecie. Niestety barierą wciąż jest ogromna cena.