Samochody od ponad 100 lat rozbudzają wyobraźnię zarówno tych, których stać na najdroższe modele, jak i tych, którzy jedynie obserwują nowinki ze świata motoryzacji. Obserwuje się stały postęp zarówno w dziedzinie osiąganych przez auta prędkości, jak i w kwestiach bezpieczeństwa i wygody podczas jazdy. Dla wielu miłośników ważne są nie tylko szczegóły techniczne, ale również unikatowy design każdego nowego modelu.

Za pośrednictwem Internetu można dziś dotrzeć do najnowszych informacji ze świata nowoczesnych samochodów dosłownie w mgnieniu oka. Publikowane po angielsku newsy w ciągu kilku chwil mogą pojawić się na polskojęzycznych stronach, wszystko zależy jedynie od refleksu redaktorów lub internautów, którzy informują ich o nowej wiadomości.

Internet sprawił również, że motoryzacja – jeszcze bardziej niż we wcześniejszych latach – integruje środowisko fanów. Blogi, fora internetowe, grupy na portalach społecznościowych – to wszystko nowe możliwości kontaktu z fanami motoryzacji na całym świecie. Dzięki nim można wymieniać opinie, oceniać nowinki technologiczne i poznawać ludzi o podobnych zainteresowaniach.