Dodge Viper produkowany jest dopiero od 1992 roku. Wszyscy jego konkurenci mają za sobą długą przeszłość. Czy jest możliwie aby w latach 60 ubiegłego wieku wprowadzono na rynek Dodge Vipera? Jak musiałby on wtedy wyglądać? Na te i inne pytania spróbował odpowiedzieć Rafael Reston.

Brazylijski projektant zanim przystąpił do pracy bardzo skrupulatnie przyjrzał się wszystkim projektom z tamtego okresu. Uwzględnił nie tylko cechy zewnętrzne, ale także materiały i techniki tworzenia w latach 60. Wszystko to w połączeniu z designem współczesnego Dodge Vipera dało wspaniały efekt. Wygięty dach, boczne otwory wentylacyjne, siedzenie kierowcy prawie na tylnej osi wraz z dużymi, kołowymi reflektorami i 15 calowymi felgami pozostają na długo w pamięci.

Dodge Viper jako konkurent Corvetty w latach 60.

Wewnątrz użyłem dużej ilości chromu i skóry. Nie ma tu miejsca na drewno, no może poza kołem kierownicy…, to miał być sportowy samochód, a nie luksusowa limuzyna.

– komentował twórca projektu Rafael Reston.

Czy Dodge Viper mógłby rywalizować z takimi legendami jak Corvette, czy Iso Grifom (do których jest zresztą wyraźnie podobny)? Zapewne gdyby stworzono go w latach 60. byłby wielkim sukcesem, zwłaszcza, że sam projektant szacuje jego cenę na około 4110 dolarów, gdy Iso było jednym z najdroższych samochodów świata (7,3mln lirów).