Mimo że czerwiec dobiega końca, wciąż czeka nas kilka interesujących imprez. Sprawdźcie gdzie odbędą się najbliższe zloty wielbicieli starych samochodów.

24 czerwiec, IV Zlot Fiata 126p w Zdunach k/Krotoszyna

To już czwarta edycja zlotu, która tym razem zbiega się z 750 rocznicą powstania miasta. Z tej okazji na uczestników czekają nie lada atrakcje, w tym rajd turystyczny, różne konkurencje, rozdanie nagród oraz poczęstunek. Zlot odbędzie się na miejskim stadionie przy ulicy Strzeleckiej. Rozpoczęcie o godzinie 9.

25 czerwiec, I Zlot Pojazdów Zabytkowych Kalwaria Zebrzydowska

Z kolei Kalwaria Zebrzydowska obchodząca 400-lecie lokacji zaprasza na wspólne świętowanie i oglądanie klasycznych orz starych samochodów i motocykli. Zlot odbędzie się na Placu Targowym, w godzinach od 9 do 15. Dla zwiedzających wstęp wolny.

25 czerwiec, II Łobeskie Spotkanie Miłośników Pojazdów Zabytkowych, Łobez 2017

Tego samego dnia w Łobezie również odbędzie się zjazd, na którym pojawi się kilkadziesiąt starych i zabytkowych pojazdów. W rozkładzie dnia znajdziemy przejazd ulicami miasta (11.00), przejazd do Drawska Pomorskiego, prezentacja samochodów w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim (11:45), powrót do Łobza (około godziny 14.00, przez ulicę Niepodległości). Na miejscu odbędzie się koncert Orkiestr Dętych i Big Bandów, prezentacje aut oraz konkursy.

25 czerwiec, II Koszaliński Zlot Pojazdów Klasycznych

Organizowany już po raz drugi przez Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Klasyczny Koszalin jest imprezą otwartą, na którą zapraszani są wszyscy miłośnicy starych pojazdów. W tym roku odbędzie się m.in. konkurs o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina na Najlepszy Klasyk 2017 roku, rajd oraz konkursy sprawnościowe. Start uczestników zaczyna się o 9.30, a zakończy około godziny 18.

29 czerwiec – 2 lipiec, IV Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Rajd organizowany przez Federację Zmotoryzowanych odbędzie się w Janowcu nad Wisłą. W planach organizatorów można znaleźć przede wszystkim rajd oraz pokaz pojazdów w Puławach przed Urzędem Miasta.

30 czerwca – 2 lipca, VI Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

W Olsztynie, Stowarzyszenie Trabi Ekipa Warmia i Mazury po raz szósty przygotowuje nietypowy zjazd mający na celu przypomnieć flagowe samochody i pojazdy będące symbolami PRL-u oraz krajów dawnego Związku Radzieckiego produkowanych do lat 90tych. Podczas zlotu będzie można zobaczyć m.in. Trabanty, Fiaty, Warszawy, Żuki, Syrenki; wystawę w centrum miasta, paradę samochodów oraz wiele konkursów dla dzieci i nieco starszych uczestników. Zlot zacznie się o godzinie 15.00 na na Placu Solidarności.