Jeden z trzech egzemplarzy zaprojektowanych i specjalnie przerobionych do filmu „Ghostbusters” („Pogromcy Duchów” – pol.) został wystawiony na aukcję w serwisie eBay. Chociaż ten egzemplarz nigdy nie wziął udziału w filmie, był tylko ekspozycją w tematycznym parku rozrywki Universal Studios, to dla kolekcjonerów i wszystkich fanów „pogromców” jest to nie lada gratka.

Pojazd powstał na bazie ambulansu z 1959 roku. Jego przerobienia podjęła się firma Sony/MGM. Autentyczność tego niezwykłego samochodu potwierdzona jest certyfikatem autentyczności. Pomimo tego, że głównym jego celem było tylko zabawianie turystów, z wyglądu i wyposażenia nie odstaje od swoich filmowych odpowiedników.

Któż z nas nie pamięta sceny z filmu, kiedy to ów dziwaczny pojazd przy dźwiękach syreny i pisku opon, pędzi po ulicach Nowego Jorku wraz z trzema „niezrównoważonymi” osobnikami płci męskiej. Któż z nas nie marzył chwilę później, aby tak jak oni walczyć z siłami zła i ciemności – duchami, zjawami i innymi koszmarami.

Teraz możemy otrzymać choć namiastkę „pogromców” – ich wspaniały pojazd. Jak na „Pogromców duchów” przystało, pojazd może odstraszać. Nie, nie duchami, ale ceną. Ta osiągnęła pułap 45 tysięcy dolarów, a sama aukcja rozpoczęła się od kwoty 200$. Jedyne co można powiedzieć to to, iż nie jest i nie będzie to pojazd dla przeciętnego Kowalskiego…