Automatyczna skrzynia biegów
Budowa myjni bezdotykowych być może w Polsce dopiero raczkuje, ale w Stanach Zjednoczonych jest czymś powszechnie dostępnym i oczywistym. Opowiadają o tym także popularne seriale telewizyjne. Szczególnym hitem okazał się ten, w którym nauczyciel chemii dorabiał sobie po godzinach jako pracownik myjni. Zdarzało się mu spotykać tam własnych uczniów, których musiał obsługiwać, nie było to miłe uczucie, ale później okazał się mistrzem w innej dziedzinie, jednak to opowieść na zupełnie inną okazje.
Myjnie samochodowe są dla Amerykanów miejscem rytualnym. W każdy wolny weekend jadą tam w sobotę rano i tak zaczynają dzień. Po drodze kupują kawę i śniadanie, czytają gazetę i czekają na odbiór swojego samochodu.
Jako że w Stanach Zjednoczonych samochody są powszechne dla ludzi już od 16 roku życia, jeżdżą nimi praktycznie wszyscy. Pamiętajmy jednak, ze korzystają oni z automatycznej skrzyni biegów więc jest im zdecydowanie łatwiej. Gdyby musieli przesiąść się do samochodu z ręczną skrzynią biegów, na pewno zdawalność egzaminów na prawo jazdy byłaby znacznie niższa niż teraz, gdy korzystają z automatycznej.