Pamiętacie może film „Powrót do przyszłości 2”? Jestem pewien, że tak. Reżyserskie dzieło Robert’a Zemeckis’a w końcu lat osiemdziesiątych było prawdziwym hitem w Stanach Zjednoczonych. Jego sława dotarła także do Polski, gdzie cała seria cieszy się ogromną popularnością do dnia dzisiejszego. Jeśli go uważnie oglądaliście powinniście pamiętać dziwnie przerobione BMW, którym jeździł Griff Tannen – wróg Marty’ego McFly’a. Pewnemu człowiekowi udało się kupić dokładnie ten egzemplarz, który występował w produkcji.

Jeff, który dokonał zakupu BMW 633 CSI Cabriolet z 1976 roku, pomimo złej kondycji technicznej samochodu, który został zaniedbany przez wytwórnię, postanowił za wszelką cenę doprowadzić go do takiego stanu, w jakim był podczas zdjęć. Nie było to łatwe, gdyż wielu części brakowało, a te, które były wymagały gruntownej renowacji. Niestety nie wszystkie części nadawały się do dalszego użycia, więc trzeba je było dorabiać.

Pomimo trudności Jeff’owi udało się doprowadzić to cacko do filmowego wyglądu. Po naprawieniu zawieszenia oraz dopieszczeniu kosmetycznych spraw (jak tylne światła), ma on nadzieję na doprowadzenie go do stanu zdatnego do poruszania się po drogach.

Opisany przykład może służyć jako pouczenie dla producentów filmowych, którzy powinni dbać o swoje „rekwizyty”. Dobrym rozwiązaniem byłoby wstawianie ich do muzeum, co pozwoliłoby im przetrwać bardzo długi okres czasu. Ponadto, z pewnością cieszyłyby się one dużym zainteresowaniem u zwiedzających. Na szczęście są jeszcze ludzie tacy, jak Jeff, którzy nie zważając na koszty i okoliczności, nie pozwalają na przejście w zapomnienie samochodów, które niegdyś były symbolami nowoczesności i obiektami pożądania fanów telewizyjnych produkcji.

Po więcej zdjęć zapraszamy na stronę jalopnik.com . Możecie tam Państwo obejrzeć BMW przed, w trakcie i po odrestaurowaniu.