Pokolenie drugiej połowy XX wieku to szczęśliwe pokolenie. Na naszych oczach dokonuje się tak wielki postęp techniczny, że wielu ludzi z minionych pokoleń nawet sobie o nim nie śniło.
Zauważcie, że od momentu gdy z taśmy produkcyjnej wyszła syrenka, nie minęło aż tak wiele czasu. To okres który może śledzić jeden człowiek podczas swojego życia.
Rozwój samochodów tak bardzo poszedł do przodu, że technologia produkcji powala na kolana. O ile wtedy szczytem marzeń był maluch, tak dziś wybór jest już ogromy, marzymy o Audi Q7 czy innych mega luksusowych maszynach. Niestety ceny tych najbardziej zaawansowanych również nie są małe.
Samochody są luksusowe, duże, mają piękne kształty. Choć dziś wydaje się to nierealne, to kto wie, czy w tym XXI wieku nie powstanie jakaś technologia latających samochodów.
Zbigniew Nienacki w swojej serii książek o przygodach „Pana Samochodzika” stworzył piękny wehikuł – amfibię. Dziś pływające samochody są na porządku dziennym. Powstają takie projekty i choć są jeszcze drogie, to wielu pasjonatów kupuje takie samochody-amfibie.
O ile dawniej samochód był naprawdę drogim marzeniem, to dziś już łatwiej o niego. Mając w kieszeni nawet kilka tysięcy złotych możemy już kupić używane, dość solidne auto, które posłuży nam jeszcze długie lata. Jest wiele marek, w których możemy przebierać. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Na co warto zwrócić uwagę kupując używane auto? Na pewno istotną rolę będzie odgrywać stan silnika, stan karoserii, przebieg, wygląd wizualny, ale też fakt czy auto uczestniczyło w wypadkach oraz jak przedstawia się cennik części zamiennych do niego. Niejednokrotnie można kupić samochód za małe pieniądze, ale koszty jego eksploatacji będą drogie. Samochodów jest coraz więcej, dużo ludzi sprowadza je z zagranicy, bo tam są po prostu w lepszy stanie, jeżdżą po lepszych drogach i społeczeństwo np. Niemiec lepiej zaraz, w związku z czym solidniej serwisuje auto.
Jeżeli pomyślimy dziś w jaką branże warto inwestować, to na pewno zdecydowanie będzie to branża samochodowa. Aut jest coraz więcej, zwłaszcza starych aut, rośnie przy tym popyt na warsztaty naprawcze. Z rok na rok mechanicy mają coraz więcej roboty i to się nie zmieni w przyszłości, wręcz przeciwnie, popyt na ich usługi będzie rósł.
Szkoda tylko, że wraz z wielkim przełomem w technologii tworzenia pojazdów, nie następuje też przełom w budowaniu dróg. Często auta sprowadzone z zagranicy nie są przystosowane do stanu naszych dróg i szybko ulegają awariom.
Cóż, cieszmy się zatem, że przyszło nam żyć w tak rozwojowych czasach i miejmy nadzieję, że będzie coraz lepiej.