Niemiecka firma Wiesmann założona przez dwóch braci: Martina i Friedhelma, z okazji 20-lecia powstania marki zamierza wydać specjalne wersje swoich samochodów. Biorąc pod uwagę jakość wykonania, dbałość o szczegóły oraz znakomite efekty łączenia stylowego nadwozia z nowoczesną technologią BMW, możemy spodziewać się naprawdę niezwykłych maszyn!

Serię, w której zostaną wypuszczone Wiesmann’y można nazwać bardzo limitowaną. Otóż będzie ona liczyła jedynie 70 samochodów: 30 egzemplarzy modelu MF3 Roadster oraz po 20 aut MF4 oraz MF5. Egzemplarze będą się wyróżniały specjalnym wykończeniem, drobnymi detalami oraz ponadstandardowymi akcesoriami.Jak wiadomo, firma korzysta z silników wyprodukowanych przez BMW, w limitowanej serii nie będzie inaczej. W modelu MF5 zamiast silnika z E46 BMW M3, zamontowana zostanie nowsza, o wiele mocniejsza jednostka z modelu E46 M3 CSL. Da ona niesamowite przyspieszenie, moment obrotowy oraz rzecz jasna nieskończoną radość z jazdy.

Nabywcy sportowego auta będą mogli wybierać spośród trzech pakietów kolorów:

“Sporty” – czarny kolor lakieru z czerwono-czarnym wnętrzem
“Syle” – biały matowy lakier  z szaro-czarnym wnętrzem
“Elegant” – lakier wykonany w technologii “Alubeam” dający o wiele więcej refleksów, zwany również “płynnym metalem” z niebieskim, skórzanym wnętrzem.

Seria limitowana w odróżnieniu od standardowej będzie wyposażona w pakietkę z personaliami właściciela, podpisami braci Wiesmann oraz indywidualnym numerem pojazdu. Również haft na siedzeniach będzie inny, bardziej wyrazisty i w odrębnych kolorach.

Jako serwis motoryzacyjny popieramy akcje wprowadzania limitowanych serii samochodów z różnych okazji, np. xx-lecia powstania marki lub urodzin założycieli. Jednocześnie chcielibyśmy, aby specjalne auta były wypuszczane w nieco liczniejszych seriach. Według nas 70 egzemplarzy to za mało, aby mogli je kupić ludzie z nieco niższych sfer. Pozostaje nam czekać na kolejną rocznicę…