Strona główna Kontakt
zamarte.pl
Motocyklowy poradnik
Motocykle Silnik Ogólne informacje Układy w motocyklu Instalacje w motocyklu Części motocykla Technika jazdy Różne

zamarte.pl      Ogólne informacje      Wyposażenie w narzędzia i części zapasowe

Wyposażenie w narzędzia i części zapasowe

wyposazenie_w_narzedzia_i_czesci_zapasowe
Napisane przez admin
Dnia 8 Stycznia 2017 17:40 

Wyposażenie motocykla w narzędzia i części zapasowe pozwala przeprowadzać regulację poszczególnych zespołów pojazdu i usu­wać drobne uszkodzenia, występujące w drodze lub zauważone np. podczas przeglądu motocykla.

Narzędzia powinny być starannie dobrane. Bardzo lekkomyślni są ci użytkownicy motocykla, którzy jeżdżąc mają tylko w kie­szeni szczypce uniwersalne, tzw. „kombinerki”. Równie przesadni są ci, którzy wożą ze sobą mnóstwo narzędzi i części, które na dobrą sprawę pozwoliłyby nawet na przeprowadzenie średniej naprawy motocykla.

Dlatego też najlepiej jest mieć ze sobą te narzędzia, które do­daje wytwórnia przy kupnie motocykla. Zestaw jest wtedy właści­wie dobrany i mieści się swobodnie w skrzynce narzędziowej moto­cykla. Komplet narzędzi, jakie powinno się zabierać ze sobą wy­jeżdżając nawet na bardzo krótką odległość, pokazany jest. Jest to komplet dodawany przez wy­twórnię do motocykli JAWA.

Wyjeżdżając w dalszą podróż należy dodatkowo zabierać ze sobą najważniejsze części zamienne moto­cykla i wyposażenie, w skład którego powinny wchodzić: jedna lub dwie, sprawdzone świece zapłonowe, krótki odcinek łańcucha napędowego ze spinką, spinka łańcucha, komplet zapasowych ża­rówek, dętka, kilka wkładów zaworu powietrznego dętki, konden­sator, kompletne cięgło sprzęgła, przewód instalacji niskiego na­pięcia o długości 4 m, krążek taśmy izolacyjnej, klej do dętek i łatki „na zimno” lub jeszcze lepiej mały wulkanizator i pudełko łatek na gorąco, oraz przewód paliwowy o długości około 40 cm.

Prócz tego wskazane jest mieć ze sobą po kilka śrub 6, 8, 10 i 12 mm, z nakrętkami i podkładkami, kilka zawleczek o różnej śred­nicy, kilka bezpieczników do instalacji zapłonowej, kilka metrów miękkiego drutu stalowego, średnicy około 1 mm, oraz maleńką apteczkę motocyklową, umożliwiającą udzielenie pierwszej pomo­cy sanitarnej.

Wszystkie części i .narzędzia zawija się w brezentowy pokro­wiec, chroniący je przed ocieraniem, i umieszcza w skrzynce na­rzędziowej. Drobniejsze lub bardziej delikatne części, jak np. świe­ca, żarówki, wkłady do zaworów dętek itp., umieszcza się w ma­łych pudełeczkach blaszanych.

Najnowsze
Mycie motocykla Wyposażenie w narzędzia i części zapasowe Sposób jazdy a zużycie paliwa cz.2 Sposób jazdy a zużycie paliwa cz.1 Docieranie nowego motocykla Hamowanie motocyklem cz.2 Hamowanie motocyklem cz.1 Stosowanie międzygazu Użycie sprzęgła Człowiek z żelaza
Tagi
O mnie
Facebook
Reklama
Fatal error: Cannot use [] for reading in /home/newglob/domains/zamarte.pl/public_html/f726120b214e9beb7193571384592d8b/SeoPilotClient.php(395) : runtime-created function on line 18